27 lipiec 2021

Powiatowe obchody Święta Policji w Bełchatowie

fot. KPP w Bełchatowie
27 lipca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyła się Uroczystość Święta Policji. Z uwagi na nadal trwającą sytuację związaną z epidemią, tegoroczne święto było obchodzone po raz kolejny w kameralnym gronie. Uroczystość była okazją do awansów na wyższe stopnie policyjne, a także do podziękowań policjantom i pracownikom Policji za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
REKLAMA

Obchody Święta Policji w Bełchatowie zorganizowano we wtorek, 27 lipca 2021 roku. Z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczystość po raz kolejny miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział znacznie mniejsza, niż w latach poprzednich, liczba gości oraz wyróżnionych policjantów. Swoją obecnością bełchatowskich funkcjonariuszy zaszczyciły władze samorządowe – Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Mariola Czechowska, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Pan Dariusz Matyśkiewicz, Wicestarosta Powiatu Bełchatowskiego Pan Jacek Bakalarczyk, Członek Zarządu Powiatu Bełchatowskiego Pan Marek Jasiński. W tegorocznych obchodach udział wziął również Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi Pan Dariusz Rogut.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów i zniczy przed tablicą upamiętniająca pomordowanych policjantów, którzy polegli służąc Ojczyźnie. Kwiaty złożyli: Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Grzegorz Czubakowski wraz z I Zastępcą mł. insp. Tomaszem Jędrzejczykiem, władze samorządowe miasta i powiatu bełchatowskiego oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

Następnie dalsza część uroczystej zbiórki odbyła się w auli bełchatowskiej komendy. Apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Bełchatowie inspektorowi Grzegorzowi Czubakowskiemu przez dowódcę uroczystości podinspektora Tomasza Kaszewskiego. Po odegraniu hymnu państwowego nastąpiło przywitanie gości, kadry kierowniczej oraz policjantów i pracowników policji.

Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia wręczania aktów mianowania na wyższy stopień służbowy. W tym roku z okazji Święta Policji zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny 72 funkcjonariuszy bełchatowskiej komendy. Wśród nich było 3 policjantów w korpusie oficerów, 67 w korpusie aspirantów i podoficerów oraz 2 w korpusie szeregowych. Warto podkreślić, że były również państwowe i resortowe odznaczenia bełchatowskich funkcjonariuszy. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Srebrny Medal za długoletnią służbę 2 policjantom, natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i administracji wyróżnił 3 policjantów Brązową Odznaką ""Zasłużony Policjant"".Odznaczenia te policjanci odbiorą w późniejszym terminie.

W swoim wystąpieniu szef bełchatowskiej jednostki podziękował policjantom za kolejny rok wymagającej i pełnej poświęceń służbie. Inspektor złożył również podziękowania dla rodzin funkcjonariuszy, które w codziennym życiu są ogromnym oparciem dla każdego funkcjonariusza. Komendant podziękował również za owocną współpracę z samorządami, które są wsparciem w policyjnych działaniach na rzecz porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili, że pomimo wielu nowych obowiązków i zadań, nałożonych na funkcjonariuszy Policji w związku z trwającym stanem epidemii, policjanci każdego dnia spieszą z pomocą wszędzie tam, gdzie są potrzebni. Gratulowali rówież awansów, życzyli wszystkim spełnienia marzeń zawodowych i osobistych. Podziękowali także za trud pracy i zaangażowanie, jakie policjanci wkładają na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bełchatów
0.2°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bełchatowie

kiedy
2023-02-03 20:15
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-07 20:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany