Przejdź do treści
9°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:01 · zachód 17:56
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 25 Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (druk nr 2839)

31.07.2026 12:10, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 45

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu - wniosek o odrzucenie projektu ustawy w pierwszym czytaniu

Za głosowało 23 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
23 5,2%
Przeciw
242 54,6%
Wstrzymało się
178 40,2%
Nie głosowało
17

Procenty liczone od 443 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Bełchatów

Przeciw 3

Wstrzymali się 6

Posłowie związani z miastem Bełchatów

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2839

projekt dotyczy wprowadzenia jednolitych zasad opodatkowania papierosów elektronicznych oraz urządzeń do waporyzacji, czyli urządzeń przeznaczonych do podgrzewania płynów lub innych wyrobów wykorzystywanych do inhalacji

Sprawozdawca: Krystyna Skowrońska

Debata w tej sprawie tego dnia (10)
  • Magdalena ŁośkoKOSzanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! W imieniu Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej pragnę przedstawić stanowisko wobec rządowego projektu ustawy z...
  • Sylwester TułajewRozwój PlusTak jest. Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt przedstawić stanowisko Klubu Parlamentarnego Rozwój Plus wobec projektu ustawy zawartego w druku nr 2839...
  • Jolanta Zięba-GzikPSL-Trzecia DrogaSzanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt przedstawić stanowisko klubu Polskie Stronnictwo Ludowe odnośnie do rządowego projektu...
  • Dariusz WieczorekLewicaPani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam przyjemność przedstawić stanowisko klubu Lewicy w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku...
  • Michał PołuboczekKonfederacjaPani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Jako Konfederacja uważamy, że podwyższenie podatków spowoduje tylko jedno: że te produkty przejdą do szarej...
  • Wioleta TomczakPolska 2050Szanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Jestem zatrwożona. Państwo są przeciwko podnoszeniu podatków, więc coś, co mogłoby wzmocnić zdrowie...
  • Jarosław SachajkoDemokracja BezpośredniaPani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Ten projekt pokazuje, że można było przygotować rozwiązanie szersze, przejrzyste i jednakowe dla wszystkich...
  • Patryk WicherPiSSzanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Szanowni Państwo! Można powiedzieć, panie ministrze: i dało się. Mogę pogratulować i podziękować, bo tak...
  • Rafał KasprzykCentrumSzanowna Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! W imieniu Klubu Parlamentarnego Centrum przedstawię stanowisko wobec rządowego projektu ustawy o zmianie...
  • Marcin JózefaciukniezrzeszeniSzanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Projekt zamyka lukę, ale równocześnie podnosi akcyzę. Mam kilka pytań. Dlaczego w OSR z 1 mld ml po spadku o 25% zostaje...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015501
PiS147001407
Rozwój Plus4000373
PSL-Trzecia Droga3212902
Lewica2102100
Konfederacja1614002
Centrum1511400
Polska 20501501401
niezrzeszeni71510
Demokracja Bezpośrednia43001
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 20:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:06