1 październik 2020

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 55 osób z DPS-u w Bełchatowie

W Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie (woj. łódzkie), gdzie wykryto ognisko SARS-CoV-2, przebywa jeszcze 28 pensjonariuszy i 9 osób personelu. 55 zostało przetransportowanych do szpitali w regionie – powiedziała PAP rzecznik bełchatowskiego starostwa Marzena Rogut-Chrząszcz.
REKLAMA

Początkowo COVID-19 stwierdzono u 56 osób – 53 pensjonariuszy i 3 pracowników bełchatowskiego DPS-u. Przeprowadzone testy dały pozytywny wynik u kolejnych czterech osób – podano w starostwie. Ostatecznie chorobę tę potwierdzono u 60 osób, w tym u ponad 50 pensjonariuszy.

"Większość przetransportowano do kilku szpitali w regionie łódzkim. Przebywa tam teraz 55 osób z bełachatowskiego DPS-u. Z tym że u niektórych testy dały już wynik negatywny. Badania trwają i liczba dotkniętych zakażeniem może się zmieniać z godziny na godzinę"– powiedziała PAP rzecznik bełchatowskiego starostwa Marzena Rogut -Chrząszcz.

W czwartek w południe w domu pomocy społecznej przebywało jeszcze 28 pensjonariuszy i 9 osób personelu – podała Rogut -Chrząszcz.

"Wśród nich są zarówno osoby zakażone, jak i zdrowe, oczywiście te grupy są od siebie odseparowane" – zapewniła rzecznik starostwa. Dodała, że osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem będą również przetransportowane do szpitali, a budynek DPS-u został poddany częściowej dekontaminacji. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
14304
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bełchatowie