kategoria: Sport
18 wrzesień 2024

Cement-Gryf Chełm bezkonkurencyjny w zapaśniczych mistrzostwach Polski kobiet

Zakończone w Chełmie XXXII Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet przyniosły nie tylko wielkie emocje sportowe, ale również wspaniałe sukcesy miejscowym zawodniczkom. MKS Cement-Gryf Chełm po raz kolejny bowiem zwyciężył w klasyfikacji drużynowej. Ekipa z Chełma od 2009 roku nieprzerwanie dominuje na krajowej scenie zapasów kobiet.
W turnieju wzięło udział sześćdziesiąt pięć zawodniczek z dwudziestu sześciu klubów z całej Polski. Zawodniczki z Chełma zaprezentowały się znakomicie, zdobywając aż sześć medali indywidualnych, w tym trzy złote. Partnerem mistrzostw były Województwo Lubelskie i Krajowa Grupa Spożywcza, właściciel marki Polski Cukier. Z kolei sponsorem strategicznym klubu z Chełma jest Bogdanka S.A.

Swój jedenasty tytuł mistrzyni Polski wywalczyła w kategorii do 55 kg Katarzyna Krawczyk, utytułowana zawodniczka MKS Cement-Gryf Chełm, pokazując doświadczenie i techniczną perfekcję. Dwa kolejne złota dla klubu z Chełma wywalczyły Anastasiia Padoshyk (kat. do 59 kg) oraz Daniela Tkachuk (kat. do 76 kg). Padoshyk, w dynamicznych pojedynkach, nie dała żadnych szans swoim rywalkom, a Tkachuk zakończyła mistrzostwa, zdobywając swoje pierwsze złoto w seniorskiej karierze.
W kategorii do 62 kg Marta Gajowniczek zdobyła srebrny medal, a Anastasiia Lebedieva i Olha Padoshyk dołożyły dwa brązowe medale, co dodatkowo przyczyniło się do zwycięstwa drużynowego klubu Cement-Gryf Chełm.

Dzięki wybitnym występom na własnych matach, MKS Cement Gryf Chełm nie tylko obronił tytuł mistrza Polski w klasyfikacji drużynowej, ale również potwierdził pozycję najlepszego klubu w Polsce w zapasach.