25 czerwiec 2020

Wypadek z udziałem rowerzysty. Chwila nieuwagi może mieć smutne konsekwencje!

fot. KPP w Bełchatowie
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie. Potrącony został 84-letni cyklista, który rowerem wjechał na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego busa. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Rowerzysto obserwuj otoczenie, aby jednośladem bezpiecznie dojechać do celu! Każde zderzenie lub upadek może skończyć się nieprzyjemnymi lub tragicznymi w skutkach konsekwencjami.
REKLAMA

Do potrącenia rowerzysty doszło wczoraj, 24 czerwca około godziny 12.00 na ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol policji. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fiatem ducato potrącił rowerzystę, który nagle wjechał na przejście dla pieszych, bezpośrednio pod koła pojazdu. Kierowca fiata chcąc uniknąć wypadku zaczął hamować i odbił kierownicą na przeciwległy pas ruchu, jednak potrącił rowerzystę prawym lusterkiem pojazdu. W wyniku zderzenia rowerzysta z obrażeniami trafił do bełchatowskiego szpitala. Policjanci ustalili, że kierujący fordem był trzeźwy. Funkcjonariusze pracujący na miejscu sporządzali szkic miejsca wypadku, przesłuchali świadków zdarzenia. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia są teraz przedmiotem prowadzonego postępowania.

Pamiętajmy! Zmieniające się warunki pogodowe, towarzyszące nam ostatnio częste opady deszczu, które powodują śliską nawierzchnię oraz często słabą widoczność powodują, że kierowcy oraz niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jeszcze bardziej powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację, dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają w różne miejsca, na przykład po za zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to na bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym znaczący wpływ ma ich zachowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i niechronionych uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Chwila nieuwagi może mieć smutne konsekwencje.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
17643
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bełchatowie

kiedy
2021-01-31 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany