4 październik 2021

Dochował i uciekł do lasu - wpadł dzięki noktowizji

Policjanci zatrzymali 24-latka, który usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna jadąc seatem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Po zdarzeniu uciekł do lasu. Policjanci zatrzymali go godzinę po zdarzeniu. Piłeś, Nie jedź! - To zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać!
REKLAMA

1 października 2021 roku, o godzinie 18:30 na obwodnicy Kleszczowa doszło do groźnej sytuacji na drodze, gdzie kierowca seata dachował. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali zgłaszającego. Oświadczył on, że kierujący seatem, jadąc z przeciwnej strony z dużą prędkością, nagle na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Zjechał na lewy pas ruchu, zaczął "koziołkować" i finalnie dachował w rowie. W takiej sytuacji świadek zdarzenia natychmiast zatrzymał się, aby udzielić pomocy. Kierowca jednak wyszedł z seata i uciekł w kierunku lasu. Nie reagował na wołanie do zatrzymania się. Świadkami tego zdarzenia byli również ratownicy medyczni, którzy przypadkowo tamtędy jechali. Jeden z medyków próbował ująć uciekiniera. Pobiegł za niem do lasu, jednak bezskutecznie. W rozbitym samochodzie mundurowi odnaleźli dowód osobisty kierującego i ruszyli w teren za uciekinierem. Pomocni okazali się również strażacy, którzy dysponowali kamerą noktowizyjną. Wspólnie przeczesywali pobliski las. Ostatecznie 24-latek został namierzony zaledwie w godzinę po zdarzeniu. Szedł ulicą Długą w Łękińsku. Mężczyzna miał na głowie widoczne zadrapania. Był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już swoje prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą. Pił!eś, Nie jedź! - To zasada, której należy bezwzględnie przestrzegać. Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i licznych działań prewencyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności.

nadkom. Iwona Kaszewska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bełchatowie

kiedy
2022-02-05 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-05 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany