19 lipiec 2022

Międzypowiatowe obchody Święta Policji 2022 w Radomsku

fot. KPP w Bełchatowie
Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 lipca 1919 roku powołana została Policja Państwowa. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 24 lipca ustanowiono Świętem Policji. 18 lipca 2022 roku policjanci z powiatów: bełchatowskiego, radomszczańskiego, wieluńskiego oraz pajęczańskiego wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Międzypowiatowych obchodów Święta Policji w Radomsku.
REKLAMA

Święto Policji to dla policjantów czas podziękowań i uhonorowania trudu ich służby. Tegoroczne Święto Policji bełchatowscy policjanci obchodzili 18 lipca 2022 roku w ramach międzypowiatowych obchodów, które dla czterech powiatów – bełchatowskiego, radomszczańskiego, wieluńskiego oraz pajęczańskiego odbyło się w Radomsku. Inauguracja uroczystości nastąpiła dzień wcześniej poprzez mszę świętą w kościele parafialnym w Kamieńsku, odprawioną w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Parku Świętojańskim przy ul. Targowej w Radomsku. Do mianowania stanęli mundurowi z powiatów: bełchatowskiego, radomszczańskiego, wieluńskiego i pajęczańskiego. Wszystkich uczestników powitała Kompania Honorowa Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi. Dowódca uroczystości – kom. Bartłomiej Kurowski złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinsp. Sławomirowi Litwinowi. Minutą ciszy wszyscy uczcili pamięć policjantów, którzy słowa roty wypełnili do końca. Zgodnie z kolejnym punktem ceremoniału nastąpiło powitanie przybyłych gości.

Lektor uroczystości powitał posłów na Sejm RP, senatorów RP, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawicieli władz centralnych województwa łódzkiego, niezespolonej administracji rządowej, władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, placówek oświatowych, a także wszystkie inne osoby reprezentujące powiaty, osoby duchowne, reprezentantów związków zawodowych policjantów i pracowników Policji, Prezesa Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 roku" w Łodzi, kadrę kierowniczą i pracowników obecnych komend, emerytowanych policjantów i wszystkie inne osoby uczestniczące w uroczystości.

Komendant Powiatowy Policji w Radomsku – podinsp. Jarosław Knapik wyraził podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy za ich profesjonalizm i zaangażowanie, które każdego dnia składają się na wspólny pozytywny wizerunek tego zawodu.

Nadszedł wreszcie czas na najważniejszy punkt tegorocznej uroczystej zbiórki policyjnej. Z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi 12 policjantów otrzymało medale. 259 funkcjonariuszy z obecnych czterech komend powiatowych awansowało na wyższe stopnie policyjne. Zaś 18 mundurowych otrzymało swój pierwszy stopień w służbie – starszego posterunkowego.

Nie tylko policjanci indywidualnie odbierali medale, odznaczenia i mianowania na wyższe stopnie. Komenda Powiatowa Policji w Radomsku jako jednostka z rąk nadinsp. Sławomira Litwina odebrała kluczyki do nowego pojazdu służbowego, który z pewnością nie raz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszym terenie.

Po wręczonych medalach i mianowaniach Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi skierował do wszystkich mundurowych uroczyste słowa wdzięczności za wkład w ochronę zdrowia i życia każdego obywatela, wyrażając jednocześnie nadzieję na dalsze sukcesy zawodowe. Całość uroczystości zakończyła się defiladą Kompanii Honorowej.

Dla bełchatowskich policjantów uroczystość Święta Policji zakończyla się Mszą Świętą w parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, przy ul. Kościuszki, którą w intencji policjantów, pracowników Policji oraz ich rodzin odprawił ks. Zbigniew Zgoda.

 

Zródło :KPP Radomsko

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bełchatów
1.8°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:35
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bełchatowie

kiedy
2023-02-03 20:15
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-07 20:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany