16 styczeń 2024

GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu, błotem pośniegowym na trasach i śliskimi drogami

zdjęcie: GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu, błotem pośniegowym na trasach i śliskimi drogami / pixabay/3198543
GDDKiA ostrzega kierowców przed błotem pośniegowym, śliskimi drogami i opadami śniegu. Informuje też, że na sieci dróg krajowych pracuje 1858 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.
REKLAMA

Jak przekazała GDDKiA błoto pośniegowe i lokalna śliskość występuje na terenie województwa pomorskiego na dk 20 na odc. Nowa Karczma – Gdańsk, zachodniopomorskiego na dk 11 oraz dk 20 w rejonie Szczecinka, w zachodniej części województwa lubuskiego, dolnośląskiego, północnej części woj. opolskiego, północnej części woj. śląskiego, małopolskiego na dk 94 na odc. Kraków – granica woj. śląskiego, na dk 7 na odc. Kraków – Miechów, świętokrzyskiego na dk 42 na odc. Skarżysko Kamienna – gr. woj. śląskiego, na dk 9 odc. Opatów – gr. woj. mazowieckiego, mazowieckiego we wschodniej części województwa oraz na dk 60 na odc. Płock – Drobin, podlaskiego w północnej i zachodniej części województwa, wielkopolskiego w północnej i wschodniej części województwa oraz warmińsko-mazurskiego.

Z kolei opady śniegu występują na terenie województwa podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, warmińsko–mazurskiego i lubuskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Dyrekcja przekazała też, że w dzień zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Mogą wystąpić przelotne opady śniegu, na północnym wschodzie lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -6 st. C do -1 st. C na przeważającym obszarze kraju, cieplej tylko na północnym zachodzie około 1 st. C. Wiatr na zachodzie będzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany i porywisty, na wschodzie w porywach do 55 km/h, w rejonie Zatoki Gdańskiej do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach może osiągnąć do 80 km/h. Miejscami mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Bełchatów
4.6°C
wschód słońca: 06:42
zachód słońca: 17:09
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bełchatowie

kiedy
2024-02-23 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-23 19:30
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-01 19:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Giganty...
wstęp biletowany